Allart

Příběh této rodiny začíná v roce 1964, kdy Rachel Allart který pracoval jako zemědělec získává svojí první malou vinici. Velmi brzy naučil své syny Michela a Guye jak se starat o vinici. Se svou ženou Jeanine Collet dali v roce 1975 základ rodinnému vinařství Allart. Třetí generace rodiny syn Sylvain se nyní stará o chod malého podniku. Vinice jsou hlavně v oblasti Cernay-les-Reims, dále ve vesnicích  Barzy sur Marne, Chaumuzy, Troissy, Courmas a pak několik parcel v Valley de la Marne. Celkem obhospodařují kolem 5 hektarů. Rozvržení odrůd je následující 50% Chardonnay, 25% Pinot Noir a 25% Pinot Meunier. Reims není daleko, z vinic je přímý výhled na jeho hlavní katedrálu. Rodina Allart produkuje tři vína: Brut Reserve, Blanc de blancs a Rosé. Jeliož zatím nově budují svoje vlastní vinařství, produkce se odehrává ve vinařství vlastněné jejich bratrancem Tribaut Schloesser, Roční produkce je asi 20 tisíc lahví. Champagne Allart je na trhu ve Francii, USA, Hong Kongu, Thajsku v nyní i v České Republice.

 
880
8811880881
Značky
Balení v l
Barva
Sladkost

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

 • Champagne Reserve brut Allart 0,75l Tip 21701
  Champagne Reserve brut Allart 0,75l
  Skladem (6 ks) Značka: Allart
  Klasické Champagne s ovocným nosem a grepovým aromatem. V chuti suché, s vyzrálým bílým ovocem a lehkým toustem, závěr delší s dobrou kyselinou.

  880 Kč / ks
 • Champagne Rosé brut Allart 075l 21702
  Champagne Rosé brut Allart 075l
  Momentálně nedostupné Značka: Allart
  Lososová barva s jemným perlením a vůní červeného ovoce s kombinací s citrusy. V chuti suché, svěží opakují se vjemy z vůně, delší závěr. 

  880 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem