Nealkoholická vína - volba pro suchý únor!

A máme to tady! Suchý únor. Přijetí výzvy! A podobné motivační slogany. Poslední dobou módní záležitost moderního městského muže či ženy a vlastně přiznejme si to, celkem zdravá! Víno v malém je lék, slyšíme ze všech stran. Opravdu, ve spoustě medicínských studií vychází mírná konzumace lépe nežli úplná abstinence nebo naopak nadměrná, ale co je to právě ta mírná, že? Udává se že do 2 dcl vína denně (do 20 g 100% ethanolu) se vlastně ani tak moc neděje, jedná se o dávku s malým rizikem. Tělo si s tím poradí, my se cítíme zrelaxovaní a ráno jsme jako rybičky. No ruku na srdce, když je víno dobré, zůstanete vždy jen u dvou deci? Zkusili jste to někdy abstinovat celý měsíc? O tom je Projekt Suchej únor. No a aby vám to šlo s dodržováním abstinence lépe, máme v sortimentu nealkoholická vína! Jedná se o vína odalkoholizované, s maximálním množstvím alkoholu do 0,5% obj. což je množství z kterého se opravdu neopijete ani po vypití několika lahví! Tato vína jsou vyrobena nejčastěji za pomoci reverzní osmózy, kdy je alkohol z vína oddělen. Nečekejte žádné super zázraky, víno chutná spíše jako mošt, nemá tak plné tělo, které je právě tvořené z velké části alkoholem. Na druhou stranu, pokud si i nadále chcete dopřát plody moře, rybu nebo salát se sklenkou vína, vychlazené suché nealkoholické Chardonnay je vcelku přijatelné. Pokud zase preferujete večer k filmu sýrové prkénko a k tomu kapku červeného, sklenka nealkoholického Cabernetu přijde vhod. 

Pozn. Projekt Suchej únor pořádá organizace Liga otevřených mužů. Jeho cílem je přimět české muže a ženy, aby se na měsíc vzdali alkoholu.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/zdravi/mesic-bez-alkoholu-vylepsi-se-spanek-nalada-pokozka-i-sex-rika-adiktolog-k-projektu-suchej-unor.A190131_145915_ln-zdravi_krku