Degustační karton Zapletal (6 lahví vína)

Neohodnoceno
 
Akce Doprava zdarma Efekt lupa
 

Moravský degustační karton z rodinného vinařství František Zapletal. Vinařství se nachází ve Velkých Bílovicích, naší největší vinařské obci. Zde se daří aromatickým odrůdám a zejména modrým odrůdám, nejlepší jsou Frankovky a Zweigeltrebe. Vína se vyrábějí pouze z vlastních vinic. Celková výměra dosahuje 17 hektarů. Mezi nejlepší viniční tratě patří Přední Hora, Pod Belegrady, Zadní Hora.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Běžná cena 1 020 Kč
Ušetříte 30 Kč (–3 %)
990 Kč / ks    
Značka Zapletal
Kategorie Degustační kartony
 

Jaká vína naleznete v tomto namíchaném kartonu?

Geografické zvláštnosti a mikroklima krajiny okolí Velkých Bílovic jsou jedinečné v regionu jižní Moravy, kdy jižní svahy zachycují sluneční paprsky a jsou ovívány teplými větry. Tak získávají hrozny tu pravou vysokou úroveň zralosti, kterou můžeme podpořit pozdním sběrem. Vinařství František Zapletal navazuje na tradici Velkobílovických vinařů, s umem a moderním pojetím.

Klasická a plná červená vína jsou vlastního a teplého charakteru.

Bílá vína jsou uchovávaná v nerezových a laminátových tancích. Všechna červená vína zrají v dubových ležáckých sudech, vybraná vína pak v sudech barikových.

Chardonnay pozdní sběr 2018

Víno je suché, plné s ovocnými tóny nektarinek a hrušky máslovky.

Rosé Frankovka ps suché 2018

Ovocné, malinové aroma s příjemnou kyselinou a středně plným tělem. Suché růžové z odrůdy Frankovka je kořenité s tóny rybízu.Zbytkový cukr je na úrovni 5,4g/l a víno působí velmi svěže. 

Zweigelt ps 2018

Víno tmavě rubínové barvy, aroma tmavých peckovin, zejména třešní a švestek a koření, středně plná chuť. Červená vína z Velkých Bílovic jsou vyhlášená svojí plností a zemitostí.

Frankovka ps 2018

Plné, kořenité víno s vůní ostružin, třísloviny jsou vcelku uhlazené s delším závěrem.

 

 

Barva (?) bílé, červené, růžové, 4,5
Sladkost (?) suché
Balení v l (?) 4,5
Odrůda (?) Cuvée (směs)
Alergen Obsahuje Siřičitany