O nás

Vážení zákazníci,

 

IMG_8891 profilJsem rád, že jste navštívili stránky finewine.cz, na které se doufám budete vracet k pravidelným nákupům vín. Projekt finewine.cz vznikl přirozeně z mého dlouholetého zájmu o vína, který nakonec přerostl v moje poslání a práci.
Rád bych se v krátkosti představil: Moje cesta za vínem započala po ukončení studia na Mendelově zemědělské Univerzitě v Brně, když jsem svoji první práci sehnal právě ve vinicích na jižní Moravě. Po roce a půl jsem opustil prosluněné vinohrady kolem Lednice a odcestoval jsem do Londýna za studiem angličtiny. To jsem však netušil, že paradoxně v Londýně mě čeká největší objevování světového vína! Po nějakém čase jsem sehnal práci ve vinotéce a chodil jsem na pravidelné degustace a kurzy, v roce 2006 jsem začal studovat prestižní Londýnskou akademii Wine and Spirit Education Trust a v roce 2010 jsem zakončil s diplomem. Po návratu do České republiky jsem vykonával různou práci, ale vždy se točila kolem vína. Je to holt láska na celý život, jak možná někteří z Vás již ví. Pracoval jsem ve velkoobchodu, maloobchodu, ve vinařských časopisech i jako sommelier v restauraci. Ještě jednou jsem se později vydal za moře, tentokrát na 4 měsíční stáž do USA, konkrétně do Oregonu, kde jsem se učil vyrábět vína z odrůd Pinot Noir a Riesling. Až jsem po letech života v Praze konečně dospěl k myšlence dovážet a prodávat vína, která pokládám za „good value wines“ a která mají co nabídnout.

Webová stránka  finewine.cz na kterém se právě nacházíte je již zrealizování plánů a tedy on-line prodejny s víny. Moje dlouholetá vášeň jsou rakouská vína, nicméně zde naleznete vína italská, francouzská, německá a také lokální, tedy vína z Moravy. Všechna vína jsem osobně vybral a snažím se nabízet kvalitu za dobrou cenu. Věřím, že se nejedná jen o dnes přespříliš používanou frázi, ale o skutečnost, kterou si sami ověříte nákupem.

V únoru 2017 jsem zároveň otevřel kamenný obchod s vínem a delikatesami na Letné, kde je možné většinu vín také zakoupit, nebo osobně vyzvednout objednaná vína z tohoto e-shopu.

 

Přeji mnoho příjemných chvil s vínem z finewine.cz

Štěpán Mlejnek, dipl. WSET

 WSET_Level 4_Diploma_RGB